wtorek, 12 kwietnia 2016

Dzień Czekolady

Wczorajszy wpis o winie czekoladowym był takim małym preludium do dzisiejszego Dnia Czekolady. A jak czekolada to tylko w Faktorii w Kazimierzu Dolnym.


Bardzo słodka, gęsta i niezwykle pyszna. Nigdzie nie próbowałem tak dobrej jak w Kazimierzu. Dla przykładu Pijalnia Czekolady Wedla w Nałęczowie (Palmiarnia) nie ma żadnych szans - smak, aromat, klimat miejsca, obsługa - tu wszystko jest na minus. Może się coś zmieni po remoncie który przeprowadzają wewnątrz (obecnie pijalnia zamknięta), choć wątpię.Teoretycznie przy Faktorii w Kazimierzu nie wolno zaparkować na dłuższy czas (obowiązuje zakaz postoju), ale mało kto się tym przejmuje i ludzie parkują przy samym lokalu. Milej jednak jest przejść się przy Wiśle i wstąpić wprost ze spaceru na gorącą czekoladę.


Zawsze piękna muzyka i kwiaty dopełniają obrazu całości. Mogliby w końcu uruchomić obsługę płatności kartą... Polecam to miejsce :)

Kiedy ja się znów tam wybiorę?

8 komentarzy:

 1. JAkie to ladne miejsce! trzeba tam wrocic...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty się nie zastanawiaj kiedy, po prostu się tam wybierz kiedykolwiek:) Na ostatniej fotografii czekolada wygląda wyśmienicie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój grafik jest zapelniony po brzegi.

   Usuń
  2. To chyba powód do radości, prawda? ;)

   Usuń
 3. Na dzień czekolady wypiłem ulubioną czekoladę z wiśniami.

  OdpowiedzUsuń