czwartek, 9 lipca 2009

Wycinek z testów

Aby testy nie poszły w zapomnienie, chciałbym dziś pokazać dwa ciekawe przypadki. Co prawda, będą to zdjęcia z testów na kategorię C, ale myślę że zasługują one na chwilę uwagi ...

Najpierw fotka:

Przeanalizujmy odpowiedzi: A - ta odpowiedź nie jest prawidłowa, gdyż prawa połowa jezdni przecięta jest linią ciągłą, a jak wiemy kierującemu zabrania się przejeżdżania przez nią i najeżdżania. B - no właśnie - czy może skręcić w lewo z pasa nr 1 ? Tak, może pod pewnymi warunkami. Nie będę się tu rozpisywał pod jakimi warunkami, ale w tej sytuacji jak najbardziej może. C - tu odpowiedź chyba oczywista że nie można wjechać na chodnik.

Zdjęciu powyżej przeciwstawimy kolejne pytanie z książeczkowej wersji testów:I od razu odpowiedzi: A - prawidłowa. B - nieprawidłowa. C - prawidłowa. Przede wszystkim zwróćmy uwagę na szczegóły - ponieważ oba pytania na pierwszy rzut oka nie różnią się zbytnio. W drugim pytaniu pojazd ciężarowy znajduje się tak daleko, że przejechanie na prawy pas bez najeżdżania na linię ciągła nie jest możliwe. I tu tkwi szkopuł.

W ogóle, pytania testowe na kategorię C są jakby "na wyższym poziomie" w porównaniu do tych z kategorii B.

5 komentarzy:

 1. Jeszcze tego nie robiłem ... ale mam zamiar :))

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz jak człowiek czuje się dziwnie skręcając z innego pasa niż jest do tego przewidziany?

  I - of kors - szczególna ostrożność ;))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie ludzie, którzy jeżdża takimi maszynami, naprawdę są dla mnie spox.Dopiero niedawno załapałam jak powinno się jeżdzić osobowym, a co dopiero taką maszyną.Dopiero teraz,kiedy borykam się z kat.B wiem jak musi byc trudno opanowac jazde na takich "potworach"ehehehehehh.Chyle czoła ..wszystkim tym, którzy maja te kategorię .Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wytęż wzrok i znajdź choć jeden szczegół rózniący te obrazki :-O

  OdpowiedzUsuń
 5. Akurat ja nie odniosłam sie do testów i obrazków...nasunęła mi się taka myśl widząc kategorie C.Faktycznie obrazki takie same....,niczym nie różniące się.

  OdpowiedzUsuń