czwartek, 3 września 2009

Modernizacyjny kwiatek

Życie nie znosi próżni. Byłoby mało rozrywkowo, gdyby wszystko było tak jak należy. Dlatego w Chełmie, na głównej ulicy, na jezdni jednokierunkowej znajduje się od kilku dni linia podwójna ciągła. Nie pierwszy to raz i pewnie nie ostatni, kiedy znów doszło do pomyłki. A linia podwójna ciągła rozdziela pasy ruchu w przeciwnym kierunku. Więc nie może być umieszczona na drodze jednokierunkowej. W przeciwieństwie do pojedynczej linii ciągłej, która właśnie rozdziela pasy na drodze jednokierunkowej. Proste, prawda ? Zapewne, za jakieś 2-3 miesiące będą poprawiać ... Około pół roku temu był podobny problem, przy końcu ulicy Szpitalnej na skrzyżowaniu z Rejowiecką (od strony LO). Chełmski błąd był wówczs wyśmiewany na jednym (a może i nie jednym) z for ogólnopolskich ... Czy teraz będzie podobnie ? Wszystko wskazuje, że tak ...


A przy okazji, to na tej samej drodze stoją fajnie ustawione znaki. Kto w czasie jazdy je wszystkie ogarnie ? No kto ?                    

*** *** ***


A tak w ogóle - to wiecie czego mi brakuje ?   Tak - jazdy ciężarówką ;(
Ja chcę ciężarówkę !!  Ja chcę taki kurs jeszcze raz !!     

8 komentarzy:

 1. Straszne! Powinni zwolnić kogoś odpowiedzialnego za malowanie pasów - przecież ten ktoś nie zna podstawowych przepisów!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bym nie zwrócił na to uwagi:) Pojedyncza czy podwójna co za różnica ważne, że ciągła.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedyś widziałem chyba w Motorze takie zdjęcie z zupełnie źle namalowanymi pasami. Próba nie najechania na ciągłą linie mogła skończyć się w rowie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od strony przepisów wielka, ale przeciętny użytkownik 4 kółek nie widzi takich szczegółów, jak ktoś tak to zrobił tzn, że tak ma być:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Przejazd zgodnie z liniami na Szpitalnej (przez Rejowiecką) od szpitala w stronę Lubelskiej też jest dość dziwny. Ciągła linia na prawym pasie skręca w prawo. Jadąc zgodnie z nią kierowcy jadący z przeciwka myślą że będę skręcał w prawo bez kierunkowskazu i zaczynają wyjeżdżać. Miałem już dużo takich sytuacji. Nie były miłe ...

  OdpowiedzUsuń
 6. Tam jest tak ciasno, że chyba inaczej się nie dało ich namalować. Ustawiając się ciężarówka na lewym pasie ledwie sie mieściłem.

  OdpowiedzUsuń