czwartek, 30 czerwca 2016

Atrakcje Minorki

Jedną z nich są długie, ciepłe (ale nie upalne) i pachnące wieczory. W Son Bou jest może z 10 restauracji w których można spędzić czas na kolacji, ale można inaczej. Przy tej miejscowości znajduje się najdłuższa plaża na Minorce.
Piasek ma tu kilka odcieni. Przeważa żółty i bardzo drobny piasek, ale są miejsca z kolorem podobnym do rudego oraz różowego.Pewnym minusem są duże fale, które czasem powodują konieczność ograniczenia dla kąpiących się włącznie z czerwoną flagą. Podczas mojego tygodniowego pobytu były dwa takie dni. Oraz to, że woda nie była wystarczająco ciepła.Oczywiście można się kąpać, ale pamiętam że ubiegłoroczna wizyta na Majorce zachwyciła mnie m.in. bardzo ciepłą i przyjemną wodą do kąpieli. Tak więc, chyba najlepiej byłoby poszukać jakiejś urokliwej zatoki (których nie brakuje na Minorce), lub wybrać się później niż w czerwcu.A długie wieczory można spędzić na plaży, która wtedy jest prawie pusta. Zachodzące słońce zaprasza na uroczyste pożegnanie dnia i powitanie nocy. Pomimo jednego deszczowego dnia - który tak naprawdę deszczowy był w ciągu 4-5 godzin, w następne pół godziny po opadach wypogodziło się na tyle, że znów miałem okazję wybrać na zachód słońca.A wieczór można spędzić grając na gitarze. Jest około 21.30, a pan na powyższym zdjęciu powoli rozłożył się na kocu i zaczął pięknie grać... :)


13 komentarzy:

 1. Cieple i pachnace wieczory...
  Zachody slonca...
  Rozmarzylam sie...
  Piekne zdjecia Tomek !
  Pozdrowienia serdeczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, też się rozmarzyłem :) Miło jest wspominać ten wakacyjny tydzień na Minorce :)

   Usuń
 2. Tomek sprzedaj mi swój telefon !!! nie mogę oglądać tych zdjęć no bojkotuję !

  Woda za zimna na kąpiel ?? to zaskoczyłeś. My na początku maja na Krecie mieliśmy cieplejszą niż w Bałtyku i się spokojnie kąpaliśmy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zwykły Samsung A5 ;-) No właśnie też byliśmy zaskoczeni tą zimną wodą...

   Usuń
  2. o jasne zwykły ja mam zwykły Lg i takich fotek nie robię :P

   Usuń
  3. To jakiś słaby model musi być :P

   Usuń
 3. Fotografie przepiękne, zachody słońca, morze, chmury - wszystko zachwycające:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O mamuniu! jakie cudne zdjęcia. Zazdroszczę Ci takich widoków :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, bardzo mi się tam podobało.

   Usuń