piątek, 8 lipca 2016

Szkolenie praktyczne

Po rozpoczęciu szkolenia praktycznego na kategorię B, zajęcia nie mogą być dłuższe niż 2 godziny dziennie  w okresie pierwszych 8 godzin szkolenia. Czyli dopiero po wyjeżdżeniu ośmiu godzin (maksymalnie 2 godziny dziennie) zajęcia praktyczne mogą być dłuższe -  dokładnie mogą mieć trzy godziny dziennie.


Czasem kursanci już na początku kursu chcą jak najszybciej wymóc spotkania, nawet trzy godziny dziennie. Oczywiście, nie jest to możliwe. Są też tacy, którzy dziennie chcieliby zrobić 4-5 godzin. Czyli ukończyć kurs w ciągu kilku dni, co jest nierealne.

Najczęściej jednak początkowe godziny rozpisuję po jednej dziennie, a potem adekwatnie do stanu wiedzy i szybkości przyswajania materiału albo dwie albo jedna dziennie. No i są jeszcze wyjątki - jak zawsze. Niektórzy życzą sobie np 1.5 godziny - twierdząc że krócej im się nie opłaca, a dłużej są zmęczeni.

4 komentarze:

 1. 5 godzin dziennie - to tydzień i już umie jeździć?

  OdpowiedzUsuń
 2. zawsze łapię się za głowę jak czytam te wpisy ... mnie nie przyszło do głowy wymyślać jazdy 1,5 godzinnej ani żadnych tam przepychanek, że chcę godzin więcej. Zdawałam się na terminy instruktora i jakoś nie podskakiwałam. Ale dzisiejsza młodzież jest po prostu nie do ogarnięcia a ich pomysły porażające ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dziś jest zupełnie inaczej niż kiedyś.

   Usuń