sobota, 14 maja 2016

Ruiny zamku w Kryłowie

Coraz dłuższe i cieplejsze dni pomagają mi w realizowaniu marzeń związanych z podróżowaniem i rekreacją na świeżym powietrzu. Kilka dni temu wybrałem się na cały weekend na południowo-wschodnie regiony Polski.


Podczas pierwszego dnia wybrałem się w okolice Hrubieszowa. To małe miasteczko, które odwiedziłem drugi raz w życiu. Miejsce co zmieniło się nie do poznania - na plus oczywiście. Odnowione ulice, piękne fontanny i nowoczesne oświetlenie. Drewniane domy z ornamentami na balkonach, małe ale przepiękne pałacyki ze wspaniałymi ogrodami - wciąż zamieszkane. No i cerkiew w samym centrum - odnowiona i w pełnej krasie.

 Niedaleko Hrubieszowa, w miejscowości Gródek jest kilka osobliwości przyrodniczych, oraz coraz więcej miejsc stworzonych dla turystów. Jednym z nich jest punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na okoliczne kolorowe pola, oraz na Ukrainę (granica państwa przebiega w odległości około 800 m).


16 km dalej znajduje się niewielka wieś Kryłów, która zaprasza turystów w swoje progi proponując zwiedzanie ruin Zamku Ostrorogów. Ścieżka wokół ruin zahacza o rzekę Bug oraz kilka innych atrakcji. Ruiny znajdują się na wyspie. Przepiękne miejsce. Na kilka godzin można spokojnie oddać się przyrodzie, śpiewom ptaków i fantastycznym widokom.


W centrum miejscowości znajduje się brama parkowa, która onieśmiela wyglądem. Wokół niej stare ale dostojne drzewa, oraz mnóstwo bzyczących owadów, (w ogóle nie groźnych) które zajęte były zapylaniem kwiatów.A z Kryłowa już tylko 14 km do Masłomęcza i wioski Gotów... Polska wschodnia jest niezwykła, rzadziej zaludniona, często można jechać dłuższy odcinek i nie mijać żadnego zabudowania, tylko piękne kolorowe pola, zielone łąki i lasy :)


Wioska Gotów jutro zaprasza bez biletów :) To tylko jeden dzień który spędziłem w tych rejonach. C.d.n.

11 komentarzy:

 1. Zwierzątka z plastiku, prawdziwe śliczności! A krasnali gipsowych do kompletu nie było? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. właśnie maiłam napisać, że okolica super ale te zwierzaki psują mi efekt swoją tandetą :)

   Usuń
  2. Bardzo mi się podobają te zwierzaki :)

   Usuń
  3. rozumiem ... nawet krasnale ogrodowe które uważam za szczyt kiczu komuś się przecież muszą podobać :P

   Usuń
 2. Piękna ta brama (podobnie jak i ruiny). Cerkiew w Hrubieszowie prezentuje się bardzo okazale:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brama i ruiny fajnie, jednak te paskudy na początku jednoznacznie sugerowały aby tam nie jechać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żadnych paskudów tam nie było :P

   Usuń
 4. Hrubieszow bardzo wielką atrakcją jest!!!! musze tam pojechac! i ruiny tez niezle sie prezentuja...Trzeba bedzie cos zaplanowac!!!!

  OdpowiedzUsuń