wtorek, 3 maja 2016

Nauka jazdy inaczej

Kto powiedział że nauka jazdy będzie nudną lekcją jazdy w mieście, na parkingu lub - co gorsza - na placu manewrowym? Czasem mogą pojawić się dodatnie aspekty jazdy - np jazda w interesujących okolicznościach przyrody, malowniczych pól i kwiatów.
Jeśli auto spełnia choćby minimalne warunki terenowe, to można pokusić się o próbę wjechania na drogę nieutwardzoną. Początkowa piękna, równa asfaltowa droga robi się pełna kamieni, nierówności. Konieczność uważania na głębokie koleiny wyjeżdżone przez ciągniki rolnicze - wszystko to ma wpływ na poziom wyszkolenia przyszłego kierowcy.
Ale to nie wszystko - polna droga pod deszczu nie jest łatwą drogą. Na letnie opony eLki nabiło się mnóstwo błota. Pojazd zaczyna niemiłosiernie "tańczyć" nawet przy minimalnej prędkości. Lekkie wzniesienie to prawdziwa walka - jeśli kursant zwolni (bo rzuca autem na prawo i lewo) to już nie ruszy. A jeśli nie zwolni, to może wylądować w polu pełnym pięknych kwiatów rzepaku (np.).Zawracanie na takiej gruntowej drodze to również niezły wyczyn. Emocje gwarantowane. Ale czym byłoby to wszystko bez późniejszego mycia kół, nadwozia i wnętrza? Kursant świetnie sobie radzi, przy okazji doceniając chwile dbania o pojazd, w dodatku uczy się prawidłowej i mądrej eksploatacji auta :)12 komentarzy:

 1. A kto później myje takie ubłocone auto? Kursant czy instruktor? Ale dla tak pięknych widoków warto się natrudzić:)
  Fotografia żółtej aż po horyzont łąki jest niesamowita:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kursant się uczy myć.

   Usuń
  2. Skoro tak, to podziwiam kursanta:)

   Usuń
  3. Myślałem że napiszesz że należy mu współczuć :P

   Usuń
  4. Przecież można czerpać przyjemność i z jazdy, i z mycia auta:)

   Usuń
 2. Jak auto jest terenowe, to terenowe! hahah, widziałam auta zachlapane błotem aż po dach! To piękne auto ma tylko przybrudzone opony,więc czas na samoobsługę w myjni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jeszcze nie jesteśmy na etapie zachlapania auta po dach ;-)

   Usuń
 3. Mysle, ze duze znaczenie ma rowniez fakt, czy kursantem w takich okolcznosciach jest kobieta czy mezczyzna. Wydaje mi sie, ze nauka jazdy wsrod lak i pol zdecydowanie do gustu przypadlaby kobiecie. Gorzej z myciem ubloconego autka:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyżby? A szybkie zakręty pomiędzy tymi łąkami dla kogo najlepsza? :)

   Usuń
 4. Nie ma reguły czy facet czy baba. Wśród rajdowców są i chłopy i kobiety, podobnie w pojazdach większych tzw. TIR-ach, autobusach. Obecna łatwość prowadzenia tych pojazdów spowodowała napór płci pięknej do tych środków transportu.
  Co do jazdy po błocie, to zbieżna może być z jazdą po śniegu, auto podobnie się zachowuje.

  OdpowiedzUsuń