niedziela, 5 lutego 2017

Zima zima

Zima nie daje za wygraną. Mnóstwo osób narzeka że ślisko, mokro, albo że lód i śnieg na drodze. Halo! Jest luty, zima - to przecież normalne! Nie narzekajmy, trzeba uważać i mieć oczy na około głowy.

szyba mojego auta z rana...
Rozbraja mnie szukanie dziury wszędzie, tylko nie u siebie. Że droga nie odśnieżona, nie posypana, nie odlodzona, itp itd. Jest zima, to musi być biało na drodze, wieczorem lub rano tworzy się szadź która osadza się na jezdni powodując śliskość.


Wystarczy trochę wyobraźni, przewidywania i myślenia. Przydałaby się również jazda pod okiem kogoś, kto mógłby powiedzieć coś mądrego. Do wiosny jeszcze troszkę :)

10 komentarzy:

 1. Tak szczerze - to narzekaja wiosna, latem, jesienia i zima. Lubią to 😊, a ja lubię moje zatyczki do uszu :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I twego się trzymajmy, pozdrowienia serdeczne!

   Usuń
 2. MAsz racje, zima to zima, ma byc biala, sliska, lodowa etc...Polacy maja w genach narzekanie a ja mam raczki na buty i czuje sie bezpieczna !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nigdy nie miałem tego na butach, ale może kiedyś spróbuję :)

   Usuń
 3. Każda pora roku ma swoje minusy. Latem, przy dobrych warunkach, często odzywa się "demon prędkości" - nie trzeba wówczas śniegu i lodu, aby doszło do nieszczęścia...

  OdpowiedzUsuń
 4. Są również kierowcy którzy tylko czekają na zimę. Według Sobiesława Zasady każdy kierowca powinien przy pojawieniu się pierwszych śniegów, zjechać poza drogę i zobaczyć jak samochód się zachowuje podczas poślizgu :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie, nie którzy czekają na zimę, a później szarżują i się popisują przed znajomymi. Nie rozumiem takich ludzi. Kiedyś taki koleś spowodował wypadek i musiałam sięgnąć po mojego dobrego adwokata ze Szczecina, który udowodnił, że jestem niewinny, a wina została przyznana młodemu chłopakowi, który właśnie popisywał się. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

  OdpowiedzUsuń