poniedziałek, 1 czerwca 2015

Perła renesansu

Słaba pogoda podczas niedzielnej wycieczki nie pokrzyżowała moich planów. A plan był następujący - zrelaksować się podczas spaceru w parku oraz przy okazji zrobić zakupy na zbliżający się niebawem wyjazd...

Rynek Wielki

Początkowy brak słońca i nieprzyjemny wiatr odstraszył chyba większość ludzi, ponieważ na zamojskiej starówce były pustki. Także w lokalach ruch niewielki, jak dla mnie w sam raz - bez pośpiechu i stresu. Rynek Wielki na zdjęciu powyżej, ma powierzchnię 100x100 metrów, otoczony ormiańskimi kamienicami które tworzą barwne otoczenie chyba najbardziej rozpoznawalnego miejsca w Zamościu. Od 1992 roku wpisane jest na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO.
Fragmenty fortyfikacji miasta

Tuż za urokliwymi uliczkami starego miasta znajduje się miejsce na rekreację, spacer i odpoczynek. Wszędzie przy ścieżkach są kamery monitoringu oraz kosze na śmieci, tereny są zadbane i czyste.

Kościół Franciszkanów

Budowle w Zamościu niekiedy przypominają te rzymskie :)

Park miejski


Z drugiej strony starego miasta znajduje się park, który ostatnio bardzo wypiękniał. To w ogóle wielkie szczęście, że tak blisko starego miasta i centrum znajduje się tyle zielonego terenu, po którym można odbywać dłuuuugie spacery.


A w parku są kaczki, intensywnie dokarmiane przez turystów dosłownie czymkolwiek.


No i mnóstwo kolorów, zadbanych rabatek, skalniaków i ozdobnych drzewek.


Naprawdę jest co oglądać.Tymczasem przy miejskich fortyfikacjach można było obejrzeć wystawę żołnierzy piechoty polskiej w połowie XVII wieku.

I jeszcze jedno.

Także na zewnątrz można było zobaczyć makiety i rozkład poszczególnych sił ognia.

Zamość to przepiękne i urokliwe miasteczko, z wieloma innymi atrakcjami, m.in. z fantastycznym ZOO. To miasto zadbane, z prawdziwym gospodarzem, które co roku przyciąga rzesze turystów. To także świetne miejsce na odpoczynek przy okazji zwiedzania Roztocza. Naprawdę polecam!

7 komentarzy:

 1. Ale ten Zamość na Twoich fotografiach pięknie wygląda :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszy mnie to bardzo, choć ja w ogóle nie umiem fotografować! :)

   Usuń
  2. Skromność przede wszystkim:)

   Usuń
 2. Kaczka wygląda jakby szła wodzie ze szkła czy zmrożonej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak nie - akurat tak na zdjęciu "wyszedł" ten miejski staw :)

   Usuń
 3. Do Zamoscia trzeba zagladnac, pod wieloma wzgledami, miasteczko jest do przespacerowania i do kontemplacji siedzac na rynku, popijajac dobra herbatke...bedzie takowa w jakims milym miejscu?

  OdpowiedzUsuń