poniedziałek, 25 maja 2015

Toyota hybrid...

Świadomość zalet i korzyści wobec aut hybrydowych zmienia się na lepsze. Także w Polsce, gdzie w końcu dostrzeżono iż jesteśmy na szarym końcu w kwestii ulg i ułatwień dla nabywców. Nie tak dawno rozpoczęły się rozmowy na etapie ministerstwa infrastruktury i rozwoju, które mają na celu ustalić szczegóły w tych kwestiach.
Yaris hybrydowe z błękitnym znakiem firmowym...

W innych krajach, władze chcąc promować takie przedsięwzięcia jak auta hybrydowe lub w pełni elektryczne, oferują całkiem sporo. Np. w Niemczech, firmy mogą sobie odpisać od przychodów 90% ceny zakupu auta elektrycznego. Dodatkowo, od momentu zarejestrowania nabywca jest zwolniony z podatku drogowego przez całe 5 lat, a do centrów miast mogą wjeżdżać jedynie auta, które są elektryczne lub chociaż elektryczno-spalinowe.

W USA już od dawna obowiązują specjalne pakiety obniżające koszty eksploatacji aut hybrydowych i elektrycznych. Bezpłatne parkowanie, możliwość wjazdu do centrów miast, bonifikaty przy zakupie takich aut i wiele innych.

Toyota Yaris

Norwegia próbuje pobić kolejny rekord, bowiem już co piąte auto nowo rejestrowane w tym kraju ma napęd elektryczny. Norwegowie prócz obniżek przy zakupie (do 11 tys. $ od auta), zwolnień z opłat drogowych (nawet 8,2 $ tys. rocznie) nie płacą też niebywale wysokich podatków od posiadania auta z silnikiem spalinowym. [źródło]

Toyota Yaris

Tymczasem my w Polsce na razie "raczkujemy" w tych sprawach, jedynie niektóre miasta podjęły specjalne uchwały, w kwestii obniżenia lub zniesienia obowiązku wnoszenia opłaty za parkowanie dla aut hybrydowych i elektrycznych (m.in. Szczecin, Tarnów, Katowice, Kraków). Niektóre jednostki Straży Miejskiej nabywają takie pojazdy, a czasem dostają do testowania.

 źródło: Straż Miejska - Wrocław

Mnie niezmiennie bardzo interesuje Toyota Prius oraz hybrydowy Yaris. Przy odrobinie wolnego czasu chciałbym się umówić na jazdę próbną... :))

Majowe tulipany :)

10 komentarzy:

 1. Mogę nawet Ci dokładnie powiedzieć (napisać), w którym miejscu we Wrocławiu zostało zrobione to zdjęcie:))) Na 200%:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rynek Główny, pomiędzy ratuszem a pomnikiem Fredry:)
   W innym ujęciu to miejsce można zobaczyć np. tu:
   http://www.panoramy.wroclaw.pl/zoom_image.php?kier=DESC&sort=id&id_phot=2989&start=2&start_return=0&limit=8&kategoria=43&fraza=

   Usuń
  2. Thank you very match! :) Have a wonderful time cudARTeńka! :))

   Usuń
  3. Za życzenia pięknie dziękuję:) A o tych "muchach" musimy jeszcze pogadać:)

   Usuń
  4. Pogadamy po angielsku?

   Usuń
  5. Ha, ha, ha:))) Złośnik:)))

   Usuń
 2. Hello Tomek!!
  Love this car!!
  It was design from my friends brother,Sotiris Kovos!!
  You can read it here http://en.wikipedia.org/wiki/Sotiris_Kovos!
  Have a lovely weekend!
  Dimi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dimi, Sotiris Kovos jest również wspominany na polskich stronach, np.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Toyota_Yaris
   Jaki ten świat mały:)

   Usuń
  2. Wow, Dimi - I dont know that its yours friend&brother :)) Its sounds good! Have a nice time :)

   Usuń