poniedziałek, 23 listopada 2015

Kary za brak OC 2016

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ogłosił wysokość kar dla posiadaczy pojazdów, które nie mają obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC. Nowe stawki będą obowiązywały od 2016 roku.

Każdy pojazd mechaniczny, który jest zarejestrowany musi posiadać OC. Nawet wtedy, gdy nie jest używany, stoi w garażu lub po prostu jest już starym, nieużywanym gratem. Średnio, w porównaniu do obecnych kar wzrosły one o 6 %. I tak jeśli czas bez ochrony będzie do 3 dni, kara wyniesie 740 zł, od 3 do 14 dni - 1750 zł, a powyżej 14 dni - 3500 zł.

Oczywiście, jeśli w czasie bez ochrony ubezpieczeniowej dojdzie do jakiejkolwiek szkody komunikacyjnej, całość odszkodowania pokryje UFG jednocześnie żądając od właściciela nieubezpieczonego pojazdu wyrównania rachunku, oraz nałoży karę za brak OC.

W przypadku większości dzisiejszych nowoczesnych pojazdów koszty takie mogą być naprawdę spore i dużo większe od kar obowiązujących od przyszłego roku.


10 komentarzy:

 1. OC oczywiście opłacamy ale jako, że nasz super wóz w przyszłym roku skończy 18 lat i będzie już dorosły to AC już od kilku lat nie płacimy :]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też nie biorę AC, tylko wersję dla nauki jazdy :))

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Zderzenie z pojazdem ciężarowym.

   Usuń
  2. Niestety, nie było co zbierać, prawda?

   Usuń
 3. Skoro coś stoi nieużywane wymaganie za takie auto ubezpieczenia komunikacyjnego jest dość kuriozalne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas jest tyle kuriozalnych przepisów, że głowa mała. Więc nie czepiaj się akurat tych :P

   Usuń